sobota, 24 grudnia 2016
W strefie światła

   Światełko rozpraszające mrok cichej, bożonarodzeniowej nocy oczekiwania...

                     W strefie światła

    Nie ulega wątpliwości, że od niepamiętnych lat okres przesilenia zimowego ma ścisły związek ze światłem. Zmienia się tylko forma i treść , która mu towarzyszy. Ostatnimi czasy oprawa przerasta istotę tego pięknego, magicznego czasu, pełnego wyczekiwania a zwanego w staropolszczyźnie Godami. Niewiele tradycji przetrwało, coraz bardziej wypiera je komercja.

Naturalny sens;"...Światło ze Światłości..." zastąpiono sztuczną iluminacją...

To daje do myślenia...

W ramach powrotu do tradycji własnoręcznego przygotowywania dekoracji świątecznych udało mi się stworzyć;

-Suchy bukiet z Mikołajka, zebranego samodzielnie późnym latem.

    Zimowy bukiet

 Trochę białej farby, brokatu i sztucznego śniegu.

          Zimowy bukiet

  - Lampka w stylu Shabby chic.

               DIY

Podstawa dekorowana glinką samoutwardzalną i pomalowana farbami akrylowymi.

               DIY

Stelaż abażura oprawiony został tkaniną bawełnianą i dekorowany techniką decoupage.

              DIY

  Całość wykończona gipiurą, która nadaje ostateczny charakter lampie.

DIY

  DIY

- Podstawka, odmiana kaganka oczywiście pod dużą świecę.

            Ceramika

     Ulepiłam ją również z glinki samoutwardzalnej; malowana farbami akrylowymi + złocenia.

- Mini choinka z papierowej wikliny.

                    Papierowa wiklina

               Papierowa wiklina

 - Poniżej dwie "oprawki" na światełka typu podgrzewacz.

                             Dekor

               Dekor

 - Bombka wykonana w technice decoupage.

                Decoupage

- Bombki koralikowe.

               Biding

                      Beeding

                    Beeding

           Beeding

Zrobiłam je ponad dekadę temu; teraz po niewielkim liftingu przywróciłam  do łask.

              Beeding

               Beeding

Brakuje mi tylko takiego widoku za oknem;

                     Zima 2016r

Choć trudno uwierzyć ale to zdjęcie zostało zrobione na początku grudnia tego roku.

Dziękuję wszystkim, którzy tu zaglądają i życzę aby ich serca i otoczenie zawsze wypełniało światło pokoju, miłości i nadziei.

KamaNill

A.D. 24.XII.2016 R.

niedziela, 20 listopada 2016
Aby się chciało chcieć.

       Wszystko cokolwiek robimy ma swój początek w nas samych. Niezależnie od tego czy jesteśmy czymś zainspirowani czy dochodzimy do wniosku, że coś czym dysponujemy lub coś co jest nam przydatne, o wiele lepiej będzie wyglądać jeśli nadamy mu swoisty koloryt lub kształt. Tu zawsze górę bierze nasze poczucie estetyki. Każdy lubi otaczać się przedmiotami, które w swej istocie odzwierciedlają jego usposobienie. Jest nawet takie powiedzenie; pokaż mi jak mieszkasz a powiem ci kim jesteś. Nie ma tu znaczenia status materialny ale zwykłe podejście do spraw codziennych i progresywne zaangażowanie w  zagospodarowanie otaczającej przestrzeni.

      Ileż satysfakcji daje realizacja własnych pomysłów, wie tylko ten kto zadał sobie trud wcielania ich w życie. Zupełnie inną sprawą pozostaje bezmyślne naśladownictwo. Zdarza mi się od czasu do czasu (sporadycznie na to się godzę) robić kopie moich prac i wierzcie mi; dla mnie to jest męczarnia wynikająca z ograniczenia pierwowzorem w każdym calu... Ja po prostu kocham tworzyć coś spontanicznie. Zawsze jednak mam świadomość tego, że nie każdy patrzy moimi oczami na to co tworzę; ale czy to ma jakieś znaczenie?

Ważne aby się chciało chcieć !!! A chcieć to móc.

Skrzynka po...i na... - decoupage na sklejce.

            Decoupade na drewnie

Skrzynka po mandarynkach; sklejka z drewnianymi narożnikami i ... bardzo lichym dnem. Zwykła jednorazówka, która jednak ma w sobie jakiś urok a przede wszystkim dużo miejsca do wyklejania i malowania.

Decoupade na drewnie

   Decoupade na drewnie

Aby więc mogła stać się przedmiotem wielokrotnego użytku, w pierwszej kolejności zostało wzmocnione dno. W tym celu wykorzystane zostały rurki (tzw. papierowa wiklina), przyklejone naprzemiennie z obu stron dna.

       Decoupade na drewnie

      Decoupade na drewnie

Po wyschnięci skrzynka stała się stabilna i mocna, gotowa do ozdabiania w technice decoupage.

Decoupage na drewnie

Decoupade na drewnie

Decoupade na drewnie

Wnętrze skrzynki jest wyklejone zwykłymi białymi serwetkami stołowymi (idealne do takich celów) i pomalowane białą farbą akrylową utrwaloną lakierem.

            Decoupade na drewnie

Na zewnątrz jak widać; tradycyjne serwetki i cieniowania.

 Decoupade na drewnie

Decoupade na drewnie

Na finał delikatny retusz złotą porporiną.

Teraz służy mi do przechowywania suszonego kwiatu lawendy, zapakowanego w woreczki z surówki bawełnianej. (Zdjęcie w poprzednim wpisie).

ECO torba na ...- decoupage na tkaninie.

     Decoupade na tkaninie

      Decoupade na tkaninie

Decoupade na tkaninie

Torba jest sporych rozmiarów, nadaję się zarówno na zakupy jak i na plażę. Uszyta jest z grubej surówki  bawełnianej w kolorze ecru. Ważna rada; aby decoupage na tkaninie był trwały musi być zastosowany specjalny klej do tego celu. Szyłam ją w dwóch etapach i potrwało to... rok, choć tak naprawdę zajęło mi to w sumie kilka dni.

Butelka Richelieu - decoupage na szkle.

        Decoupade na szkle

       Decoupade na szkle

      Decoupade na szkle

      Decoupade na szkle

Lawendowe wrzeciona.

         Lawenda

To skromna resztka jaka mi pozostała ale lawendowy zapach w nich zamknięty jest cudowny. Wystarczy tylko potrzeć w złożonych dłoniach i powąchać...Coś wspaniałego, zwłaszcza przed snem; lawenda bowiem działa uspokajająco.

 

KamaNill

20-11-2016r.

 

sobota, 05 listopada 2016
Ulotność...

          Porządkowanie spraw życiowych oraz bieżące obowiązki nie pozostawiły mi czasu aby zająć się pisaniem bloga. Odłożyłam więc tą przyjemność na sezon jesienno - zimowy. Bardzo mi tego brakowało ale wszystko co mogłam zrobić, to gromadzić dokumentację fotograficzną z myślą o postach, których szkice, w tzw. między czasie dojrzewały w moim umyśle.

   Jednak powiedzenie; planowanie to czas stracony dało o sobie znać. Otóż w ferworze "porządków", robiąc miejsce na twardym dysku mojego laptopa bezpowrotnie usunęła folder z fotodokumentacja "Lato w ogrodzie 2016r".

    Problem w tym, że tych sesji nie da się powtórzyć, bo były robione w ogrodzie z udziałem kwiatów i lawendą w roli głównej; bukiety, wrzeciona, wianki...

To wszystko przeminęło i przepadło....

                       Wiosna w ogrodzie 2016r

Został tylko lawendowy susz.

             Lawenda w woerczku ECO

I trochę wiosny jesienią...

                    Wiosna w ogrodzie 2016r

                    Wiosna w ogrodzie 2016r

                      Wiosna w ogrodzie 2016r

                   Wiosna w ogrodzie 2016r

                  Wiosna w ogrodzie 2016r

                   Wiosna w ogrodzie 2016r

                 Wiosna w ogrodzie 2016r

       Wiosna w ogrodzie 2016r

       Wiosna w ogrodzie 2016r

                 Wiosna w ogrodzie 2016r

           Wiosna w ogrodzie 2016r

       Wiosna w ogrodzie 2016r

         Wiosna w ogrodzie 2016r

            Wiosna w ogrodzie 2016r

                Wiosna w ogrodzie 2016r

I oczekiwanie; kiedy znów zakwitną ......

       Wiosna w ogrodzie 2016r

        Ogród już w pełni przygotowany do zimowego przetrwania, plony zagospodarowane i jeszcze... zioła, których tajemnice zgłębiam od jakiegoś czasu. Udało mi się zebrać niezłą kolekcję i teraz mam do dyspozycji sporą ziołową apteczkę, bogatą w susz, nalewki, maści i kremy...  W sam raz dla osoby, która właśnie rozpoczęła nowy etap w swoim życiu i zaczęła odcinać kupony od tzw.zgromadzonego kapitału. Skromne to co prawda ale jak się ma trochę zdrowia, pogody ducha, określone pasje i... własną aptekę; dzięki matce naturze, to ta wolność jest warta każdej ceny.

A tak na marginesie; zioła to efekt uboczny moich zainteresowań prasłowiańszczyzną, innymi słowy szeroko rozumianą mitologią słowiańską. To temat dla osób myślących samodzielnie. Nie każdy bowiem jest gotowy na odkrywanie prawdy(?) o swoich korzeniach i tożsamości. Tkwiąc głęboko w stereotypach trudno jest otworzyć się na argumenty nauki będącej poza jej głównym nurtem. Pytanie o prawdę jeszcze długo pozostanie otwarte...

       Podobno łatwiej się żyje w błogiej nieświadomości...

KamaNill

05-11-2016r.


niedziela, 28 lutego 2016
Myśli w trakcie...; wazony decoupage.

                           Najcenniejsze co zostało nam pierwotnie ofiarowane to możliwość; samostanowienia o sobie, samodzielnego myślenie i twórczego działania. Wszystko to składa się na naszą indywidualną osobowość, jaźń, poczucie własnej godności oraz uczciwości w stosunku do siebie i innych.

               Założenie piękne ale aktualnie, za sprawą tzw. postępu prawie nierealne.Tak naprawdę definicje tych pojęć zatraciły się w pędzie zwanym "wyścigiem szczurów".   Nie zdając sobie sprawy większość z nas w tym uczestniczy tracąc swoje ego i stając się drobnym, bezwolnym elementem w ogromnej masie zwanej populacją, niesioną z prądem obowiązującego systemu.                         

                 Podobno nie ma od tego odwrotu. Ale czy na pewno? Wychodząc z założenia, że to  kropla drąży skałę; nie ma rzeczy niemożliwych. Może należało by wejrzeć głęboko w swoją jaźń aby przekonać się, jak ogromna moc ofiarowana nam została  w chwili stworzenia. Zweryfikować swoją postawę i chłodnym okiem spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość.Twórcze działanie jest elementem sprzyjającym różnego rodzaju  rozważaniom. Uruchamia bowiem myślenie abstrakcyjne czego następstwem jest nasza kreatywność. Już sam "opór materii" z którym mamy do czynienia w procesie tworzenia wymusza na nas poszukiwanie rozwiązań a co za tym idzie aktywizuje uśpione szare komórki. Tworząc własne mniej lub bardziej udane "dzieła", ( nie ma to znaczenia), można poczuć jak ogromny ma się wpływ na to co powstaje. Pozytywiści nazywali to pracą u podstaw.

Poniżej to, z czym zmagałam się ostatnimi czasy;

I. Wazon "Flores", duży gliniany, zakupiony kilka lat temu wreszcie doczekał się na  swoją"szatę".

   Wazon decoupage

Wazon malowany ręcznie (na kanwie serwetki),farbami akrylowymi. Wykończony farbą kredową oraz złotą porporiną.

   Wazon decoupage

Idealny na suchą kompozycję lub kwiat cięty, wystarczy włożyć szklany lub plastikowy pojemnik, rozmiar " kołnierza" na to pozwala.

               Wazon decoupage

 II. Wazon "Spirala czasu" w formie Światowida lub czterech stron świata.

              Wazon decoupage

    Wazon decoupage

    III. Tryptyk roślinny; różne techniki, różne materiały.

                 Wazon decoupage

III./A. Wazon "Słoneczniki".

           Wazon decoupage

Wazon decoupage

             Wazon decoupage

           Wazon decoupage

III./B. Wazon "Mimoza" z zastosowaniem dwu- składnikowej krakelury.

          Wazon decoupage

             Wazon decoupage

      Wazon decoupage

      Wazon decoupage

III./C. Wazon "Fiołki" stylizacja starej popękanej porcelany.

                    Wazon decoupage

        Wazon decoupage

      IV. Wazonowy dyptyk "Rustyc" technika mieszana, mi. transferu i suchego pędzla,   wykończone pastą woskową z białym złotem.

        Wazon decoupage

        Wazon decoupage

V. Pierwszy tryptyk imienny.

            Wazony decoupage

V./A. Wazon "Emili".

   Wazon decoupage    Wazon decoupage

V./ B. Wazon "Idali".

   Wazon decoupage

 V./ C.  Wazon "Natali"

Wazon decoupage

 VI. Drugi tryptyk imienny.

              Wazon decoupage

  VI./ A. Wazon "Melani"

      Wazon decoupage

  VI./ B.  Wazon "Klara".

                    Wazon decoupage

         VI./C. Wazon  "Fani".   

                                     Wazon decoupage

I jeszcze "Portret babuni" utrzymany w stylu Shabby chic; ramki- przecierka farby kredowej oraz wypełnienie- odwrócony decoupage na szkle z efektem popękanego szkła.

                         Decoupage odwrócone na szkle

            Decoupage odwrócone na szkle

               Decoupage odwrócone na szkle

      W ostatnich czterech miesiącach popełniłam jeszcze decoupage na kilku butelkach oraz dwa olejne obrazy a obecnie pracuję nad cyklem obrazów "Cztery pory roku" w technice olejnej.

     Jak tylko czas pozwoli pokażę w kolejnych postach.

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich, którzy w dobrych zamiarach odwiedzają mój blog.

KamaNill

 

środa, 30 grudnia 2015
Podsumowanie 2015 cd; Decoupage -butelki ozdobne, część II.

        Tak jak obiecałam; kolejny wpis i kolejne butelki. Ta kolekcja powstała w pierwszej połowie tego roku i jest w pełni realizacją moich własnych koncepcji.Tworzenie tego typu dekoracji na bazie jaką jest butelka zajmuje mi sporo czasu . Zaczynam od doboru butelek, których kształt nasuwa mi pewne koncepcje stylu dekoracji. Następnie wertuje moje zasoby materiałowe, które mogę wykorzystać do realizacji projektu. Zwykle bywa tak, że czegoś mi brakuje a więc zaczynają się poszukiwania w necie niezbędnych preparatów. Zanim zakupione dotrą do mnie zabieram się za mycie butelek, gruntowanie i malowanie na biało. Reszta to już sama przyjemność bo tu już można puścić wodze fantazji wykorzystać wszystkie swoje umiejętności i znajomość technik plastycznych. Następny etap to lakierowanie, przecieranie i ewentualnie retusze. To też trochę trawa, ponieważ zwykle nakładam około dwudziestu warstw lakieru aby uzyskać pełne "wtopienie" aplikacji. Średnio zajmuje to około dwóch tygodni, ponieważ tyle wymaga proces pełnego wysychania lakierów zwłaszcza w sytuacji zastosowania tak wielu jego warstw. Po tym czasie można już robić pozłoty i reliefy z wykorzystaniem konturówek czy płynnych pereł. To kolejne kilka dni jeśli weźmiemy pod uwagę technikę pozłotnictwa. Pozostało jeszcze przybranie całości i oczywiście korek/nakrętka. Też pracochłonne i wymagające trochę zachodu aby kompozycja stanowiła całość a nie była odrębnym dodatkiem. Uwieńczeniem jest sesja zdjęciowa i obróbka fotografii tak aby można je było opublikować np. na blogu.

                                                   "Woal"

Decoupage butelki efekt marmuru

                                                         "Camelia"

Decoupage butelka efekt marmuru  

             Decoupage butelka efekt marmuru

                          "Wina Amora"

Decoupage butelki

                                                    "Trele"

Decoupage butelki efekt marmuru

                                                              "Sułtana"

Decoupage butelki

                                                    "Shabby chic"

Decoupage butelki

                                                        "Różany zakątek"

Decoupage butelki efekt marmuru

                                                              "Róża"

Decoupage butelki efekt marmuru

                                                      "Perło-kap"

Decoupage butelki

                                                              "Lenka"

Decoupage butelki

                                                           "Lavenda"

Decoupage butelki

   Decoupage butelki

Decoupage butelki

                   Decoupage butelki

                                                              "Kokarda"

Decoupage butelki efekt marmuru

                            Decoupage butelka efekt marmuru  

                                                  "Ko-ko"

Decoupage butelki

                                                         "Amor"

           Decoupage butelki efekt marmuru

                Decoupage butelki efekt marmuru

                Decoupage butelka efekt marmuru 

                                               " Poziomka"

Decoupage butelka ozdobna

                                                    "Anemony"

Decoupage butelka krakelura

 

"Rustykalny pojemnik na kawę lub słodycze"

Decoupage

Pozostało jeszcze kilka prac, nie koniecznie butelek ale to już odłożę na nadchodzący rok.

Wszystkim życzliwym jak również tym którzy "wchodzą" tu tylko po to aby czerpać z moich pomysłów życzę samych szczęśliwych dni w Nowym 2016 Roku.

Wdzięczna jestem, że przejmując moje pomysły równocześnie uwalniacie mnie od moich trosk i niekorzystnej aury.

Dziękuję Pani Urszuli i Pani Dagmarze za komentarze i dla nich  szczególne życzenia; aby Nowy Rok był spełnieniem osobistych pragnień i obfitował w łaski Opaczności.

KamaNill

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 16
| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
O autorze
Zakładki:
Etykieta
Kontakt;kbkamanill413@gmail.com
Niesfornedruty
Akcja: Nie kradnij zdjęć! Flag Counter Mój banner